Крокус чи шафран: основні види

0 Comments
Крокус чи шафран: основні види

Слово «шафран» з арабської перекладається як «жовтий», такого кольору фарбу робили з приймочків квітів крокусу. А саме слово «крокус» старогрецьке, і означає «нитку». Справа в тому, що висушені для фарби приймочки квітів ставали тонкими, як нитки.

Видів крокусу дуже багато. Умовно їх можна розділити за часом цвітіння: є весняні, квітнуть у квітні та осінні, що квітнуть у вересні. Чимало сортів крокусу занесено до Червоної книги, бо стали досить рідкісними. До таких видів, наприклад, відноситься крокус прекрасний або смугастий крокус. які ще є фіолетові квіти розповідають за посиланням https://tdazovcable.kiev.ua/fioletova-kvitka-kvitka-z-fioletovimi-listyam-fioletovi-kviti-nazvi-foto-2/.

Весняноквітучі крокуси

До цієї групи входять: крокус весняний, крокус Геуфеля, крокус жовтий, крокус Томазіні та крокус вузьколистий.

Крокус весняний досягає 17 см заввишки, а листя у нього з’являється в період цвітіння. З однієї цибулини виростає 1-2 квітки дзвоново-воронкоподібної форми з діаметром від 3,5 до 5 см. Колір у пелюсток білий або фіолетовий, зустрічаються і смугасті забарвлення. Сама квітка має довгу трубку — рильце, яке в 2-3 рази перевищує довжину частки відгину. Цвіте весняний крокус від 20 до 25 днів на третій-четвертий тиждень квітня. Однак у південних районах період цвітіння може зрушити на кінець лютого.

Крокус Геуфеля — це лучна квітка, яка отримала назву на ім’я ботаніка, що жив у XIX столітті. Росте на Закарпатті та прилеглих до нього областях Західної Європи. У висоту досягає 10-12 см, з однієї цибулини виходить по 2-3 квітки. Самі квіти фіолетового кольору, діаметр – до 7 см. Крокус Геуфеля вважається одним із найбільших, він не поступається і голландським гібридам. Листя також з’являється в період цвітіння і виростає до 2-5 см.

Крокус жовтий досить високий — до 20 см, з цибулини вийде до 3 кольорів оранжевого кольору, хоча зустрічаються і різновиди з сіро-пурпурними смужками. Квіти до 4 см в діаметрі, келихоподібні, повністю розкриваються.

Крокус Томазіні росте по тінистих схилах пагорбів або у листяних лісах Угорщини та Югославії. З однієї цибулини виростає 3 квітки рожево-бузкового відтінку з білою облямівкою по пелюстках. Цвіте відразу після того, як сходить сніг. Листя з’являється рано, до періоду цвітіння виростає до 7 см. Цей вид крокуса має кілька сортів і найчастіше вирощується в Америці та Європі.

Крокус вузьколистий — це низькоросла рослина, найвищі представники цього виду шафрану виростають лише до 10 см. Квіти світло-жовті з яскравою жовтою плямою по центру. Мають чашоподібну форму, діаметр до 2,5 см, пелюстки вузькі, овальні, але із гострими верхівками. Такий шафран цвіте рясно та довго.

Крокус чи шафран: основні види

Осінньоквітучі крокуси

Цю групу складають три види крокусу: прекрасний, посівний та банатський. Перший з них, крокус прекрасний, у природних умовах росте на узліссях гірських лісів у Малій Азії, на Кавказі, Балканах та в Криму. Цвіте довго, 30 днів. Самі квіти великі, до 7 см у діаметрі бузково-фіолетового кольору, пелюстки з поздовжніми пурпуровими прожилками. Має різні сорти: з бузковими, білими, темно-синіми, блакитними та світло-фіолетовими квітками.

Крокус посівний у природі росте в Індії, Малій та Передній Азії. Залежно від погодних умов цвітіння починається у вересні або жовтні, триває близько 14 днів. Квіти блідо-фіолетові.

Крокус банатський росте у лісах та на гірських луках Румунії та Югославії. Назву отримав на честь області Банат, яка розташована на кордоні двох цих країн. Листя у банатського крокусу лінійної форми, довге – до 15 см, квіти світло-бузкові. З однієї цибулини виходить 1-2 квітки. Цвітіння починається наприкінці вересня та триває близько місяця.

При виборі крокусу для посадки на садовій ділянці важливо звертати увагу не лише на колір та розмір квіток, а й на період цвітіння. Якщо грамотно підібрати сорти шафрану, можна домогтися, щоб клумби цвіли безперервно майже цілий місяць.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *