Чим APA відрізняється від IPA? Розбираємось у стилях пива

0 Comments
Чим APA відрізняється від IPA? Розбираємось у стилях пива

Солодові та хмільні тонкощі.

Суперечки про пивні відмінності можна вести нескінченно. Чого тільки варта більш як сторічна дискусія на тему стаутів та портерів. Напевно, не такі важливі всі ці тонкощі класифікації для простого споживача, адже головне, щоб пиво було якісним. Але все ж таки основні, глобальні, моменти упускати не можна. І сьогодні я пропоную загострити увагу на одному актуальному питанні.

У всьому різноманітті крафтових стилів пива виділяються два: American Pale Ale та Indian Pale Ale. Їхня популярність вже досить давно вийшла на загальносвітовий рівень, а обсяги продажу та виробництва напоїв зростають з кожним днем. Вже навіть багато макропивоварень на хвилі загального захоплення крафтом почали намагатися варити свої APA та IPA. Переважно безуспішно, але факт залишається фактом. Читайте тут https://sunduk-pub.kiev.ua/?p=8538 як швидко пиво виводитися з організму.

Примітно, що далеко не всі любителі пінного напою достеменно усвідомлюють, у чому полягає головна відмінність між APA і IPA. Про IPA було сказано вже дуже багато, і повторюватися немає сенсу. Давайте докладніше обговоримо APA.

Найголовніша відмінність APA від IPA – помірний вміст хмелю. Він тут, звичайно, є, але його набагато менше, ніж у IPA. До того ж, явно відчувається солодове тіло, яке врівноважує гірську хмелеву гіркоту.

Отже, APA — це світлий похмелений ель середньої фортеці, в якому загальний смаковий баланс забезпечує цьому пиву більшу, порівняно з IPA, питкість.

Як правило, при виробництві АРА використовуються інгредієнти родом із США або інших країн Нового Світу. Північноамериканський елевий солод, американські хмелі та елеві дріжджі. Найчастіше практикується пізнє охмеление, що забезпечує пиву виразну солодову насолоду та інші » хлібні » атрибути.

Через вищевикладені факти поширена помилка про те, що APA роблять з використанням американських хмелів, а IPA — лише англійських. Це не відповідає дійсності. У XXI столітті IPA можуть варити навіть із новозеландським хмелем. Країна походження сировини не має жодного значення. Будьте уважні.

Чим APA відрізняється від IPA? Розбираємось у стилях пива

Крім кількості хмелю, що закладається при варінні, APA відрізняється від IPA та іншими параметрами. У нього менше карамельних відтінків та побічних продуктів бродіння. Він не такий міцний і, як правило, виглядає світлішим (але не завжди).

В ароматі та смаку APA мінімум фруктовості. Акцент зроблено на солодовості, трохи розбавленої хмелевої складової. Тіло пива дуже легке та округле. У післясмаку відсутня терпкість, що так часто зустрічає у IPA. Карбонізація зазвичай висока.

Стандартні характеристики АРА: міцність 4,5 – 6,5 %; гіркота 25 — 50 IBU; щільність 11,0 – 15,0 %.

Отже, АРА можна з деякими застереженнями назвати легшим і пишнішим варіантом IPA, в якому помітніше солод, ніж хміль. На мій особистий смак АРА — такий собі трохи примітивний, масовий різновид IPA. «Трохи складніше, ніж табір» (жарт).

Але головне пам’ятати, що будь-які «правила» тьмяніють перед прагненнями окремого броварника виділитися із загальної армії виробників. Так що не дивуйтеся, якщо зустрінете на полиці семиградусний магазин АРА мідного кольору з IBU в 70 одиниць. Статися може всяке.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *